|  | 

Genel

Google Oturum Açarken Ayrıcalık Tanınan Cihazı Kaldırma – How to remove trusted device when login google

img-responsive

Google oturum açılması sırasında, güvenlik önlemi olarak çift aşamalı güvenlik doğrulamasını aktif ederseniz, oturum açma esnasında şu mail ve şifrenizi girdikten sonra sizi şöyle bir ekran karşılayacaktır.

Bu ekranda, “Bu bilgisayarda bir daha sorma” kutucuğunu işaretleyip giriş yaptınız. Artık bu cihazdan yapılacak olan oturum açma girişimlerinizde size sms doğrulaması yapılmadan eposta ve şifre ile direkt giriş şansı verilecektir.

Peki ya bu kutucuğu kazayla işaretli unutursanız ne yapacaksınız?

https://myaccount.google.com/security adresine girdikten sonra,

karşınıza şu şekilde bir ekran gelecektir. Bu ekranda, 2 adımlı Doğrulama seçeneğine bastıktan sonra, şifrenizi tekrar isteyecek sizden. Şifrenizi girip bu güvenlik doğrulamasını aştıktan sonra, karşınıza gelen ekranda 2 Adımlı Doğrulama ile ilgili ayarlamalarınızın olduğu ekrandır ve şu şekildedir.

 

Bu ekrana ulaştıktan sonra, Güvendiğiniz Cihazlar bölümünün altında, Hepsini İptal Et linkine tıklayarak, güvendiğiniz cihazları sıfırlayabilirsiniz.

Bu işlem tamamlandıktan sonra, artık bir cihazdan oturum açma girişiminde bulunduğunuzda, sms doğrulaması aşaması tekrardan aktif edilmiş olacaktır ve size oturum açmak için sms doğrulama kodu gönderilecektir.

Share
google-oturum-acarken-ayricalik-taninan-cihazi-kaldirma-how-to-remove-trusted-device-when-login-google

ABOUT THE AUTHOR

Java Software Developer

POST YOUR COMMENTS

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Name *

Email *

Website

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Ocak 2020
P S Ç P C C P
« Eyl    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031